Jak przyrządzić aromatyczną kąpiel w domu – kilka porad

Kąpiele solankowe do doskonały sposób nie tylko na odprężenie, lecz także różne dolegliwości. Jeśli masz w domu wannę, dobrze jest wykorzystać ją również do celów leczniczych, wystarczy nabyć profesjonalne produkty, a następnie przygotować kąpiel według wskazówek na opakowaniu. Kąpiel ziołowa to dobroczynna forma aromaterapii, która można samodzielnie stosować w domu.

Warto pamiętać, że kąpiele solankowe standardowo stosuje się w sanatoriach i salonach SPA. W regionalnych miejscowościach uzdrowiskowych są zlokalizowane źródła leczniczych wód mineralnych, które posiadają pożyteczne właściwości. Oprócz tego do kąpieli ziołowej niezawodnie sprawdzają się pachnące olejki i sole. Zazwyczaj wystarczy wlać kilka kropli, by poczuć się,jak w królewskiej łaźni.

Autor: iStockphoto.com

Zanim jednak przygotujemy sobie solankową kąpiel, należy zaznajomić się z kilkoma ważnymi zasadami. Po pierwsze kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15-20 minut. Trzeba nie zapomnieć, że temperatura wody nie może być zbyt wysoka. Nie zapominajmy również, aby po wyjściu z wanny nawilżyć ciało skutecznym balsamem lub masłem do ciała – secret-soap.com/balsamy-do-ciala-34. Zanim pójdziemy się do sklepu i zakupimy sól do kąpieli, sprawdźmy, jakie ma właściwości. Przeważnie w sklepie z kosmetykami w ofercie jest sól morska, niekiedy z dodatkiem składników pielęgnacyjnych, jak na przykład wyciąg z aloesu. Sól doskonale regeneruje i odżywia skórę, ponieważ ma naturalne składniki mineralne, które leczą wiele schorzeń (porównaj sole do kąpieli z the secret soap store). Zakup odpowiedniej soli do kąpieli to przeważnie kwestia indywidualnych preferencji, jednak przeważnie powinno się zwrócić uwagę na jej jakość.

Do standardowych kąpieli solankowych, nierzadko dodaje się sól bocheńską, która doskonale nadaje się do inhalacji, a także łagodzenia zmian skórnych. Regularna kąpiel z dodatkiem takiej soli poprawia również samopoczucie i działa wspomagająco w leczeniu zapalenia stawów. Oryginalna sól bocheńska jest bogata w biopierwiastki. Przykładowo można ją także stosować do klasycznego pillingu ciała. Tego typu produkty lecznicze zakupimy w dobrze zaopatrzonej aptece lub kurs botoksu profesjonalnym sklepie zielarskim. Nie zapominajmy, aby kupować tylko oryginalne sole ze sprawdzonych źródeł.

Sprawdź też: Secret Soap Store