Poradnik eleganckiego mężczyzny

W szafie każdego mężczyzny powinien znaleźć się przynajmniej jeden garnitur. Najlepiej, jeżeli jest ich kilka, lecz nie da się ukryć, że nie każdy czuje potrzebę posiadania takiego albo nie jest do tego zmuszony z racji wykonywanego zawodu. Jednak ważne wydarzenia w życiu wymagają odpowiedniego stroju.

Biznesman

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Egzaminy, ślub, chrzciny, oficjalne przyjęcia, komunie, wszystko to wymaga pokazania się w eleganckim wydaniu, a nie w jeansach i podkoszulku. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest istotne tylko założenie garnituru, lecz również jego odpowiednie dopasowanie. Za duży, za mały, za krótki, zamiast poprawiać wygląd, będzie budził rozbawienie, a u noszącej go osoby poczucie niewygody.

Za długie lub za krótkie rękawy, nadmiar materiału na plecach, opięte materiałem ramiona to znak, że garnitur jest źle dobrany i trzeba zdecydować się na nowy. Można zakupić go na dwa sposoby. Wizyta w sklepie to pierwszy z nich. Jest korzystny dla wszystkich, którzy chcą mieć nowy garnitur szybko i taniej. W sklepie można z powodzeniem dopasować odpowiedni rozmiar, chociaż większość sklepowych kompletów jest zazwyczaj nieco większa i wymaga poprawek pod rozmiar osoby, która go zakupi. Bardzo często jest to wykonywane na terenie sklepu lub jest w cenie samego garnituru. Wówczas, po wybraniu odpowiedniego modelu oraz koloru, garnitur odbiera się po kilku dniach. Sklepy oferują również dodatki do kompletu – koszule, kamizelki, spinki do mankietów, paski, a niektóre nawet obuwie, które – w przypadku garnituru – koniecznie powinno być skórzane.

Drugim sposobem na posiadanie nowego, dopasowanego garnituru jest udanie się do krawca. Dzięki temu garnitur będzie idealnie pasował, ponieważ wymiary będą dobrane indywidualnie. Niestety jest to opcja droższa od zakupu w sklepie, a do tego bardziej czasochłonna, gdyż wymaga stawiania się na przymiarki. Poza tymi minusami ma jednak zalety. Przede wszystkim rozmiar, dopasowanie, ale również możliwość wybrania materiału, z którego będzie uszyty elegancki strój.