W co ubrać eleganckiego mężczyznę?

Nie tylko kobiety stając przed własną szafą myślą: nie mam się w co ubrać. Również mężczyźni nie zawsze wiedzą co na siebie założyć. Dotyczy to przede wszystkim bardziej oficjalnych okazji, kiedy jeansy to za mało.

Koszulka męska Trójmiasto

Autor: Pewex
Źródło: Pewex.pl
Żeby uniknąć takich problemów, najlepiej mieć w szafie zestawy ubrań, które można wykorzystać w trakcie wyjść ze znajomymi, wyjść do miasta na bardziej oficjalne spotkanie, na randki, na spotkania biznesowe i w końcu na bardzo oficjalne okazje, np. na ślub.

Dzięki temu zawsze będzie można dostosować ubiór do okazji, a to jest najważniejsze. Niewiele rzeczy jest tak zawstydzających, jak pojawienie się np. na przyjęciu w stroju, który nadaje się bardziej na wakacyjny wypad na plażę. Zdarzają się osoby, które specjalnie ignorują przyjęte zasady, jednak wbrew ich oczekiwaniom nie jest to związane z postrzeganiem ich jako nowoczesnych i wyluzowanych. Raczej jako niepoważnych, zwłaszcza gdy okazja wymaga galowego stroju – czyli garnituru albo nawet smokingu. Rozmowa kwalifikacyjna lub spotkanie z partnerem biznesowym wymagają stroju, który podkreśla poważne podejście do sprawy. Tak samo, strój wyraża szacunek do kultury i sztuki, dlatego wyjście do teatru, do filharmonii lub do opery w innym stroju, niż czarny garnitur jest wielkim nietaktem oraz brakiem poszanowania twórców i reszty uczestników wydarzenia. Z tego powodu w szafie każdego mężczyzny powinny znajdować się ubrania na różne okazje. Oficjalne i nieformalne. W przypadku tych drugich można pozwolić sobie na więcej szaleństwa i dopasować ubiór do osobowości. Dzięki temu powstają często fantazyjne aranżacje, ponieważ każdy lubi coś innego. Zdarzają się opinie, że mężczyźni nie powinni nosić dopasowanych spodni – oczywiście co, kto lubi – jednak nie da się ukryć, że strój dopasowany do ciała oraz podkreślający jego walory wygląda lepiej. Dodatkowo, zwraca uwagę kobiet, które chętnie widzą i przyglądają się mężczyznom o schludnym wyglądzie. Za duże lub rozciągnięte ubrania nie zrobią tak dobrego wrażenia, jak dopasowane i ciekawe kolorystycznie.